Aktualności

        Poniżej publikujemy stanowisko Polskiego Związku Łowieckiego w związku z ostatnimi wydarzeniami wokół ustawy Prawo Łowieckie. Jego integralną częścią jest apel o podpisanie petycji: Myśliwy to nie morderca przyrody, to nie szkodnik.

W ostatnim czasie media bardzo często podejmują temat ustawy "Prawo Łowieckie", która powinna być jak najszybciej procedowana w Polskim Parlamencie, by zabezpieczyć przyszłość polskiej przyrody, polskiego łowiectwa, ale przede wszystkim, by wykonać wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Niestety wiele grup interesu, postanowiło wzniecić w Polsce całą masę negatywnych emocji pokazując nieprawdziwy obraz polskiego łowiectwa. Wykorzystując pomówienia, oraz grę na ludzkich emocjach, starają się pokazać społeczeństwu negatywny obraz myśliwego.”

Nie możemy pozostać obojętni, dlatego zachęcamy wszystkich myśliwych oraz sympatyków łowiectwa do podpisania petycji w obronie polskiego łowiectwa, utworzonej przez Magazyn Łowiecki Darz Bór.

Działajmy wspólnie i pokażmy siłę polskich myśliwych.

 

Petycja jest dostępna do 31 stycznia 2016r, po tej dacie zostanie wydrukowana i przesłana do Pani Premier oraz Posłów RP.

 

Link do petycji: Myśliwy to nie morderca przyrody, to nie szkodnik

 

Z myśliwskim pozdrowieniem Darz Bór!

 

 

1.) Informujemy,  że w roku 2016 będą wymieniane legitymacje członkowskie PZŁ. W związku z powyższym należy przesłać do Zarządu Koła uzupełnione i podpisane „Dane osobowe myśliwego” (do pobrania załącznik nr 1), wraz z podpiętym do niego opisanym imieniem i nazwiskiem zdjęciem formatu legitymacyjnego. Wypełnione ankiety (są również dostępne na domku myśliwskim) prosimy dostarczyć do Zarządu nie później niż do 25 stycznia 2016 r.

 

 

 

 

2.) Dnia 30-08-2015 odbyły się zawody o puchar Łąckiego. Nasi koledzy zajeli pierwsze miejsce drużynowo. A indywidualnie kol. Andrzej Barański miejsce pierwsze, i kolega Bartosz Marcinkowski miejsce trzecie.

 

 

 

 

 

4.) Nadzwyczajne walne zgromadzenie Członków Koła Łowieckiego „Wieniec” w Wąbrzeźnie w dniu 15.09.2013r. upoważnia członków zarządu koła do przystąpienia i kupna niezabudowanych działek rolnych nr: 81/2,  115/3, 115/4, położonych w Zielnowie.